Munkavédelmi veszélyjelző piktogramok megnevezése magyarul
Thread poster: Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 01:26
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
May 7, 2020

Kerestem össze-vissza, de nem találtam, ezért gondoltam megkérdezem, hátha van valakinek ötlete, hol lehet ilyet találni.
Tehát egy olyan gyűjteményre lenne szükségem, ami a sárga, háromszög alakú veszélyjelző piktogramok nevét tartalmazza magyarul. Feltételezem, hogy van ezeknek szabványos nevük (ha biztosan nincs, akkor azt is jó lenne tudni, mert akkor fordítom értelemszerűen, probléma megoldva). Nem vegyi anyagok jelzéseiről van szó, abból találtam elege
... See more
Kerestem össze-vissza, de nem találtam, ezért gondoltam megkérdezem, hátha van valakinek ötlete, hol lehet ilyet találni.
Tehát egy olyan gyűjteményre lenne szükségem, ami a sárga, háromszög alakú veszélyjelző piktogramok nevét tartalmazza magyarul. Feltételezem, hogy van ezeknek szabványos nevük (ha biztosan nincs, akkor azt is jó lenne tudni, mert akkor fordítom értelemszerűen, probléma megoldva). Nem vegyi anyagok jelzéseiről van szó, abból találtam eleget, hanem gépészeti téma, pl. fogaskerekek közé becsípődés, forgó lapátok bekapják a ruhát, lerobbanó védőfedél veszélye, ékszíj bekapja a kezet, futószalag, csigasor bekapja a kezet, meg ilyenek vannak a piktogramokon.
Valaki tudna segíteni?
Collapse


 
Péter Tófalvi
Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 06:26
English to Hungarian
+ ...
2/1998. (I. 16.) MüM rendelet a munkahelyen alkalmazandó biztonsági és egészségvédelmi jelzé May 7, 2020

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99800002.MUM

 
hollowman2
hollowman2
English to Hungarian
+ ...
Termékkatalógus May 8, 2020

Jobb híján:
http://onlinetabla.hu/196-figyelmezteto-jelek


Katalin Szilárd
 
Katalin Szilárd
Katalin Szilárd  Identity Verified
Hungary
Local time: 06:26
English to Hungarian
+ ...
Egyedi May 8, 2020

Katalin Horváth McClure wrote:

Kerestem össze-vissza, de nem találtam, ezért gondoltam megkérdezem, hátha van valakinek ötlete, hol lehet ilyet találni.
Tehát egy olyan gyűjteményre lenne szükségem, ami a sárga, háromszög alakú veszélyjelző piktogramok nevét tartalmazza magyarul. Feltételezem, hogy van ezeknek szabványos nevük (ha biztosan nincs, akkor azt is jó lenne tudni, mert akkor fordítom értelemszerűen, probléma megoldva). Nem vegyi anyagok jelzéseiről van szó, abból találtam eleget, hanem gépészeti téma, pl. fogaskerekek közé becsípődés, forgó lapátok bekapják a ruhát, lerobbanó védőfedél veszélye, ékszíj bekapja a kezet, futószalag, csigasor bekapja a kezet, meg ilyenek vannak a piktogramokon.
Valaki tudna segíteni?


Szerintem ez egyedi.
Mármint úgy gondolom, hogy az általad említett gépészeti esetekre egyedi (a cég által készített) figyelmeztető jelzéseket és neveket használnak. A Péter által megadott linken vannak a hivatalosak.


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 01:26
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Köszi mindenkinek May 8, 2020

Igen, a Péter által megadott oldalt én is megtaláltam, de az én szövegemben azokól eltérő piktogramok vannak. Nem teljesen egyediek, mert némelyiket láttam már más ügyfélnél is, az igaz, hogy mind japán ügyfél volt, így lehet, hogy ezek valami helyi japán előírás szerinti piktogramok. Akkor viszont biztosan nnics hivatalos magyar fordításuk. A táblás bolt linkjét is köszönöm, azt megnézve világossá vált, hogy nincs kötelező szabályozás, hiszen ott is van o... See more
Igen, a Péter által megadott oldalt én is megtaláltam, de az én szövegemben azokól eltérő piktogramok vannak. Nem teljesen egyediek, mert némelyiket láttam már más ügyfélnél is, az igaz, hogy mind japán ügyfél volt, így lehet, hogy ezek valami helyi japán előírás szerinti piktogramok. Akkor viszont biztosan nnics hivatalos magyar fordításuk. A táblás bolt linkjét is köszönöm, azt megnézve világossá vált, hogy nincs kötelező szabályozás, hiszen ott is van olyan piktogram, amihez 2-3 különböző szöveg is van.
Megkérdeztem egy volt osztálytársamat, aki Magyaroszágon foglalkozik munkavédelemmel, és ő is azt mondta, hogy ami a jogszabályban nincs benne, arra nincs előírás. A vonatkozó szabvány is csak a táblák méretét, színét írja elő, ami ahhoz kell, ha valaki ilyen táblát tervez, készít.
Úgyhogy arra jutottam, hogy szabad a gazda.

[Edited at 2020-05-08 14:15 GMT]
Collapse


Erzsébet Czopyk
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Munkavédelmi veszélyjelző piktogramok megnevezése magyarul






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »