Yeminli Tercümanlık Hk.?
Thread poster: skamber
skamber
skamber
Türkiye
Apr 30, 2016

Merhaba Arkadaşlar;

Siteye yeni üye oldum ve hakkında hiç bir bilgim olmayan bir konuda sizlerin görüşüne başvurmak istedim.
İngilizce ve Almanca Bilmekteyim. Bunları kanıtlayacak belgelerim de söz konusudur (Not: Hem Filoloji hem de Kamu Yönetim Mezunuyum- Diploma-Sınav Puanları-Yurt dışı Eğitimi). Şuan da bir Kamu kurumunda Uzman Yardımcısı olarak çalışmaktayım. Bazı mülakatlar ve yabancı dilde alınmış evraklar oluyor. Bunların çevirisini
... See more
Merhaba Arkadaşlar;

Siteye yeni üye oldum ve hakkında hiç bir bilgim olmayan bir konuda sizlerin görüşüne başvurmak istedim.
İngilizce ve Almanca Bilmekteyim. Bunları kanıtlayacak belgelerim de söz konusudur (Not: Hem Filoloji hem de Kamu Yönetim Mezunuyum- Diploma-Sınav Puanları-Yurt dışı Eğitimi). Şuan da bir Kamu kurumunda Uzman Yardımcısı olarak çalışmaktayım. Bazı mülakatlar ve yabancı dilde alınmış evraklar oluyor. Bunların çevirisini yapıyorum (Zira kendi girdiğim mülakatlar veya aldığım evraklar için ücretsiz olarak). Fakat yaptığım işte daha sağlıklı olması açısından bu iki dil için Yeminli Tercüman Kaşesi almayı düşünüyorum. Bu uygun mudur?

1- Yaptığım çevirilerde para talebim olmayacaktır-
Zira zaten Bir kamu personeliyim sadece Çevirilerindeki, Mülakatlarımdaki yetkinliğin artması için bunu istiyorum

2- Yukarıda bahsettiğim durumlarda kullanmak üzere kaşe basabileceğim çevirilerim için istiyorum..

Bu konudaki kullanım için uygun mudur? Genel prosedürlerle alabilir miyim ?

Saygılar..

[Edited at 2016-04-30 14:06 GMT]
Collapse

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
Local time: 01:14
English to Turkish
+ ...
Elbette... May 1, 2016

Bir kamu görevlisi olarak elbette yeminli tercüman olabilirsiniz ve kaşe yaptırabilirsiniz. En yakın Notere başvurarak prosedürü tamamlayabilirsiniz.

Çalışmalarınızda başarılar.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Yeminli Tercümanlık Hk.?

Translation news in Türkiye

Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »